Strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies) do prowadzenia statystyk odwiedzin.

close

NADRUKI TERMOTRANSFEROWE

termotransfer

Nadruki metodą termotransferową pozwalają na przeniesienie dowolnej grafiki na jasne koszulki bawełniane. Nadruk termotransferowy polega na zadrukowaniu nośnika w drukarce laserowej a następnie przeniesieniu go pod wpływem wysokiej temperatury na koszulkę bawełnianą. Używamy dwóch rodzajów nośników - nośnik bez tła dla grafik o nieregularnym kształcie i gdy chcemy mieć na koszulce sam wzór oraz nośników z delikatnym białym tłem do nanoszenia zwykłych zdjęć. Nadruki mogą mieć maksymalny format A4 (bez marginesów 5mm).

Nadrukiem termotransferowym możemy nanieść na koszulki bawełniane grafiki i zdjęcia w pełnym kolorze z przejściami tonalnymi. Do nadruków nadają się zarówno grafiki wektorowe jak i zwykłe bitmapy (.bmp, .jpg, gif., .png, tryb RGB). W przypadku bitmap na jakość nadruku wpływa rozdzielczość pliku (im większa tym lepiej). Podczas wykonywania termotransferu nie jest używany kolor biały więc nadruki najlepiej wychodzą na białych koszulkach. Jeśli w projekcie kolor biały nie występuje to można takie nadruki nanieść również na koszulki w innych jasnych kolorach. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku nasycenie kolorów nadruku może odbiegać od tego jak się prezentuje na białym tle.

Trwałość nadruków zależy w dużej mierze od sposobu prania. Producent nośników zaleca pranie w temperaturze do 40 stopni w delikatnych środkach piorących. Przeprowadzone przez nas próby potwierdziły, że dobrze sprawdzają się do tego celu płyny do prania delikatnych tkanin oznaczane przez producentów jako "sensitive". Pamiętać należy o przełożeniu koszulki na lewą stronę (również do prasowania) oraz stosować możliwie niskie obroty wirowania w pralce (400-500 obr./min.) lub prać ręcznie bez pocierania o nadruk. Po praniu nadruki robią się prawie niewyczuwalne w dotyku, są miękkie jak koszulka.

 

Poniżej kilka koszulek z nadrukiem wykonanym metodą termotransferu.

 


Strona głównaStrona główna

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilęSigns.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej