Strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies) do prowadzenia statystyk odwiedzin.

close

SITODRUK

sitodruk

Najstarsza i najtrwalsza z metod nadruku. Do jego wykonania potrzeba przygotować szablon (matrycę zwaną sitem) przez który przeciskana jest farba za pomocą rakli. Do nadruków wykorzystujemy farby plastizolowe oraz bardzo miękkie w dotyku farby wodne. Metodę tę stosuje się dla wysokich nakładów jednego wzoru. Sam nadruk jest tani, jednak trzeba brać pod uwagę koszt przygotowania sit. Im większy jest nakład tym niższy jednostkowo wychodzi koszt przygotowalni. Sita, czyli aluminiowe ramki z naciągniętą siatką, są wielokrotnego użytku i trzeba je przygotowywać dla każdego zamówienia osobno (nie magazynujemy matryc).

Wzory do wykonania nadruków w tej metodzie powinny być zapisane w postaci wektorowej z tekstem zamienionym na krzywe. Najlepiej w programie CorelDRAW do wer. 15 (cdr), ale może też to być plik Adobe Illustratora (ai) oraz uniwersalne eps i pdf.
W przypadku grafiki rastrowej pliki należy dostarczać w Adobe Photoshop (psd) lub w postaci TIFF na warstwach. Bitmapy powinny mieć rozdzielczość min. 200 dpi. Grafiki czarno białe powinny być zapisane w skali szarości zawierając tylko kolor czarny.

Cennik na nadruki:

ilość
pierwszy kolor
każdy następny kolor
50-99
3,00
2,00
100-249
2,60
1,60
249-499
2,30
1,30
od 500
2,15
1,15

 

 

 

 


- przygotowanie matrycy - 50zł/kolor
- składanie i pakowanie koszulek w osobne woreczki - 0,40zł/szt.
Podane ceny są netto i doliczamy do nich 23% vat. Ceny dotyczą nadruków w maksymalnym formacie A4. Nadruki w formacie A3 wyceniamy indywidualnie po zobaczeniu projektu (cena wzrasta około +50%). Matryce należy wykonać dla każdego koloru osobno. W przypadku nadruków na ciemnych koszulkach zalecamy wykonanie dodatkowej matrycy pod kolor podkładowy, pozwoli to na uzyskanie właściwej intensywności koloru nadruku. Maksymalna ilość kolorów nadruku to 6 (łącznie z ewentualnym białym kolorem podkładowym).


Strona głównaStrona główna

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilęSigns.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej