Strona wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies) do prowadzenia statystyk odwiedzin.

close

NADRUKI FLEX

nadruki flex

Nadruki metodą flex to idealne rozwiązanie przy niskich nakładach. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów związanych z np. przygotowaniem matryc czy zaprogramowaniem hafciarki. Nadają się do wykonywania na materiałach wykonanych z bawełny, poliestru, mieszanek bawełny i poliestru oraz poliestru i akrylu. Specjalne odmiany folii doskonale trzymają się również nylonu oraz materiałów rozciągliwych.

Nadruki flex polegają na wycięciu ze specjalnej folii wzoru po konturze (nanosimy tylko wzór, tłem jest np. koszulka) a następnie wgrzaniu jej w materiał. Nadruk jest gładki, nieprzezroczysty, w 100% kryje materiał na który został naniesiony.

Nadruki mogą być jedno i wielokolorowe. Podane ceny w sklepie zawsze dotyczą nadruków jednokolorowych. Nadruki wielokolorowe wyceniamy na podstawie przesłanego projektu a ich cena zależy od sposobu łączenia kolorów i wielkości zamówienia.

Użycie foli zapewnia, że naniesione wzory nie zblakną jak w prasowankach (nie mamy do czynienia z tuszem, więc podczas prania nie ma co się spłukać). Nadruki nie niszczą się, nie kruszą ani nie odpadają przy praniu do 60 stopni celcjusza. A nawet jeśli się zapomnimy i zacznie fragmentami odstawać zawsze możemy go za pomocą żelazka doprasować z powrotem do odzieży. Uwaga: nie prasujemy bezpośrednio po nadrukach (przykleją się do żelazka), używamy do tego celu zwykłego papieru do pieczenia lub po prostu prasujemy na lewej stronie (temp. do 170 stopni).

Użycie folii jako nośnika powoduje, że niestety nie możemy tą metodą uzyskać przejść/rozmyć kolorów. Folia po prostu jest lub nie jest wycięta, nie da się uzyskać gradientu. Dodatkowo jesteśmy ograniczeni ilością kolorów - folia występuje w kilkudziesięciu kolorach dobieranych na zasadzie "jasno żółty", "ciemno niebieski", "biały", "czarny" itp. Nie da się ustalić koloru nadruku na podstawie jakiegokolwiek istniejącego modelu opisu barwy. Podanie koloru w CMYK czy RGB pozwoli nam się jedynie zorientować, czy dany kolor ma być intensywny czy jasny. Listę kolorów folii flex z której możemy wykonać te nadruki znajdą Państwo w dziale Kolory nadruków.

Projekty należy dostarczać nam w postaci krzywych wektorowych, najlepiej w pliku programu CorelDRAW (format cdr, max. wersja 13, tekst zamieniony na krzywe). Tą metodą nie ma możliwości drukowania wzorów z bitmap. Mogą nam one posłużyć jedynie jako wzór do opracowania projektu (cena usługi zależy od poziomu skomplikowania projektu oraz wielkości zamówienia i waha się w granicach 0zł-50zł). Jeśli nadrukiem ma być zwykły tekst wystarczy podać nam krój i oczekiwaną wielkość czcionki - takie projekty wykonujemy zawsze BEZPŁATNIE. Najczęściej stosowane przez nas kroje pisma znajdą Państwo w osobnym podpunkcie działu "Informacje techniczne" - Kroje czcionek. Można również przesłać nam swój krój lub podać jego nazwę a postaramy się go odnaleźć.


Strona głównaStrona główna

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilęSigns.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej